Jaka kawa będzie najlepsza do biura?

Pobudzająca, aromatyczna i po prostu pyszna. Taka powinna być kawa do biura! Czasy, kiedy pracownicy sami dbali o zapas kawy i przynosili ją do pracy, dawno minęły. Tak samo minęły czasy automatów do kawy, która serwowała napój dalece odbiegający od gustów kawoszy. Wyjaśniamy, jak wybrać dobrą kawę do biura i na co warto zwrócić uwagę.

Ziarnista, mielona, a może rozpuszczalna?

Przez ostatnie dziesięciolecia zmieniła się kultura picia kawy w domu oraz w pracy. Tradycyjną, parzoną w kubku lub w szklance kawę zastąpiła aromatyczna i gotowa w parę chwil kawa z ekspresu. Choć znajdą się jeszcze wielbiciele tradycyjnej kawy zalewajki, to są oni zdecydowaną mniejszością. Podobnie jest z kawą rozpuszczalną, po którą sięgamy najczęściej wówczas, gdy nie mamy innej opcji do wyboru lub chcemy uniknąć nawet krótkiego czekania na gotowy napój. Dziś dobry ekspres do kawy znajduje się na wyposażeniu większości firm, co skłania do zakupu wysokiej jakości kawy. W zależności od jego rodzaju możemy dowolnie wybierać w rodzajach i smakach kawy, oferując pracownikom oraz klientom firmy filiżankę wyjątkowo pysznego, pobudzającego i zaparzonego zgodnie z indywidualnym gustem napoju. Dla zapewnienia komfortu wszystkich pracowników w firmie powinna znaleźć się różnego rodzaju kawa, czyli kawa ziarnista lub mielona (w zależności od rodzaju ekspresu, z którego mogą korzystać osoby w firmie), oraz kawa rozpuszczalna dla wielbicieli nieco łagodniejszego w smaku i ekspresowego w przygotowaniu napoju. Dzięki temu nikt nie będzie poszkodowany.

Czy rodzaj ziaren kawy ma wpływ na smak napoju?

Kawosze doskonale wiedzą, że jakość kawy ma znaczenie. Wyselekcjonowane ziarna pozwalają cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem tego napoju oraz decydują m.in. o jego intensywności. Dobra kawa jest nie tylko chwilą przyjemności, ale także staje się wizytówką biura i pozwala w pełni zadbać nie tylko o pracowników, ale także o klientów i partnerów biznesowych. Oferujemy świeżą kawę z dostawą do siedziby firmy. Zapewniamy bogaty wybór kaw ziarnistych, mielonych i rozpuszczalnych, a także innych, niezbędnych w firmie produktów spożywczych np. wody, herbat, sków, napojów oraz słodyczy. W naszym asortymencie znajdują się także chemia gospodarcza i jednorazowe naczynia, dzięki czemu możliwe jest dokonanie kompleksowych zakupów w jednym miejscu.