Dlaczego warto zamawiać wodę do firmy?

Woda to źródło życia. Człowiek pamięta o jedzeniu, nocnym wypoczynku, a o piciu wody trzeba mu niejednokrotnie przypominać. Dlaczego tak ważna jest w naszym ciele woda? Co wreszcie zrobić, aby zwiększyć swoją wydajność w pracy, bez konieczności brania substancji „wyskokowych”? Czy woda butelkowana może rozwiązać ten problem?

Rola wody w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu

Dla zachowania zdrowia człowiek potrzebuje wody. To z niej czerpie cenne dla życia minerały jak magnez, wapń i potas. Pochodzimy z wody. W dniu narodzin składamy się w ponad 70% z tego niezwykle interesującego związku chemicznego. Odwodnienie organizmu zaledwie na poziomie 2-3% powoduje spadek koncentracji i wydajności aż o 20%.

Nie bez powodu w Kodeksie Pracy mamy zapis, że każdy właściciel firmy ma obowiązek dostarczyć zatrudnionym stały i nieograniczony dostęp do wody pitnej. To jeden ze sposobów, by zapewnić pracownikom odpowiedni poziom nawodnienia. Trzeba jednak uważać. Nie każda woda jest dobra. Mamy tu na myśli wodę kranową, która niestety w procesie uzdatniania zmienia swe właściwości, zawiera takie pierwiastki jak np. chlor, pozbawiona jest cennych minerałów, choć jest przeznaczona do konsumpcji, często można ją pić dopiero po przegotowaniu, celem usunięcia z niej szeregu wirusów i bakterii, które mogą w niej „bytować”.

Woda butelkowana do biura — wygoda i bezpieczeństwo

Tego problemu nie ma w przypadku zamawianej u nas wody butelkowanej dostępnej zarówno w szklanych, plastikowych, jak i kartonowych opakowaniach o pojemności 0,33 l, 0,5 l, czy też 1,5 l. Dzięki temu, w prosty i higieniczny sposób, można porcjować wodę dla każdego pracownika. Choć dla wielu wygodne jest zamawianie wody z dystrybutora, biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy w obszarze higieny i bezpieczeństwa warunków pracy z ostatnich lat — nie jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne, obarczone jest koniecznością korzystania ze wspólnego kranu, czego nie obserwuje się w przypadku wody porcjowanej w małych butelkach, które używane być mogą przez jednego człowieka.